niedziela, 21 sierpnia 2016

Wisełka


Oczywiście, że będzie ciąg dalszy zdjęć znad morza. To jeszcze nie koniec lata, zaraz pojedziemy żeglować [oby bez mielizny tym razem] na Mazury ale z tego wszystkiego zapomniałam, że ja jeszcze najcudowniejszym lipcowym odkryciem Bałtyckim nie podzieliłam się z Państwem. Pierwszy raz byłam w te wakacje w Wisełce niedaleko Międzyzdrojów i informuję, że bardzo fajnie tam jest i że nie polecam.

To znaczy polecam ale nie przekazujcie dalej, żeby nadal fajnie i kameralnie tam pozostało, dobrze? :))

W Wisełce rowery sprawdzą się na medal, bo do plaży dojechać autem ni jak się nie da, trzeba iść albo pedałować, co kto woli. My tradycyjnie rowerowo, chociaż zaskakująco górzyście jest na szlakach w Wolińskim Parku Narodowym i w pobliskich lasach. I tak czarnym szlakiem naprawdę nie polecam jechać z dziećmi młodszymi niż 7 lat: pod górę i z góry, pod górę i z góry, przy czym te "z góry" potrafią być rzeczywiście prędkie... Do dziś dziękuję losowi, że wszyscy wróciliśmy z kompletem zębów :)

Polecam za to wycieczkę rowerową zielonym szlakiem pieszym z Wisełki do Międzyzdrojów, w większości przebiegającym w lesie bukowym (Park Woliński). Lub można się nieco "pogubić" i zamiast kilometrów leśnych dwudziestu kilku (w dwie strony) zrobić ich blisko czterdzieści wjechawszy na prawdziwy zielony szlak rowerowy, który robi sporą pętlę. Przez trzy godziny jechaliśmy tym szlakiem sami. Ani jednej żywej duszy w środku sezonu. Trochę fajnie ale i trochę straszno i monotonnie... Nie lubiły mnie dzieci tego dnia, oj nie. Po drodze, dwa kilometry przed Międzyzdrojami jest zagroda żubrów, zamknięta w poniedziałki a my akurat w poniedziałek się wybraliśmy, więc za rok trzeba będzie wrócić. Już prostą drogą, drugi raz się nie nabiorą ;)

W samej Wisełce i okolicahc jest też kilka jezior, można popróbować swoich sił w żeglowaniu lub windsurfingu, my jeździliśmy najpierw rano nad jezioro na windsurfing, a potem w drugą stronę nad morze, co dzień na inną plażę. Mamy już swoją ulubioną (pustą, a jak!) ale nie zdradzimy gdzie jej szukać :)

Z Wisełki fajnie idzie się plażą do Głazów Piastowskich, po drodze piękne klify, szerokie piaszczyste plaże, pusto, dziko, aż chciałoby się spytać: gdzie ci turyści? Ale nie pytajmy, niech takie miejsca jak to zachowają swój urok jak najdłużej.  
10 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia, zaraz ma się ochotę tam pojechać :)
  Pozdrawiam
  Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne miejsca, piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wakacje i jak zawsze ciepłe i rodzinne zdjęcia ;)
  serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
 4. widać że jesteście szczęśliwi :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wisełka... odkrycie moich rodziców z 94 roku. Ciągle tam wracamy... a gdy już jedziemy w inne miejsce nad polskim morzem, zawsze pada stwierdzenie: "Fajnie, ale w Wisełce...."

  OdpowiedzUsuń
 6. cudne wakacje , Kuba tak wydoroślał a i trojaczki prawie jak nastolatki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. cudne wakacje , Kuba tak wydoroślał a i trojaczki prawie jak nastolatki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja cały czas się zastanawiam jak ty pakujesz te 6 rowerów na auto!!! tak bez kryptoreklamy możesz coś mi polecić?
  Kika

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne zdjęcia! Mój ostatni wyjazd też okazał się strzałem w dziesiątkę. Pojechaliśmy całą rodziną na kajaki na Pilicę. Bardzo aktywny wypoczynek i mnóstwo wrażeń.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...